
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.5 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 12 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Type | Power MUX |
| Output Voltage | 22 V |
| Operating Supply Voltage | 2.8 V to 22 V |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 300 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| On Resistance (RON) | 70 mΩ |
| Current Limit | 4.5 A |
Stock: 3990
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78883
Ext.Price$0.78883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78883 | $0.78883 |
| 10 | $0.63110 | $6.31100 |
| 25 | $0.57540 | $14.38500 |
| 50 | $0.52461 | $26.23050 |
| 100 | $0.47831 | $47.83100 |
| 300 | $0.44904 | $134.71200 |
| 500 | $0.42156 | $210.78000 |
| 1000 | $0.39702 | $397.02000 |
